Open House Praha 13.–14. 5.

11. 5. 2017

O víkendu 13.–14. května 2017 proběhne 3. ročník populárního festivalu Open House Praha. Stejně jako v loňském roce otevře veřejnosti zdarma své prostory i vysočanský průmyslový Areál Podkovářská na adrese Podkovářská 2/674, Praha 9.

Zveme vás k návštěvě areálu, jehož pýchou je zrekonstruovaná tovární budova z roku 1934, která získala prestižní ocenění Národní cena – Grand Prix architektů 2010.

V rámci prohlídky bude poprvé veřejnosti představena prezentace rekonstrukce další industriální části Areálu Podkovářská, dále ateliér nevšedního česko-argentinského vizuálního umělce Federika Díaze či studio celoplošné televizní stanice Mňam TV. Technicky orientovaní zájemci si mohou „osahat“ nejmodernější stroje a vybavení přední české ofsetové tiskárny AF BKK a nechat se inspirovat, co vše lze vyrobit (nejen) z recyklovaného papíru. Dozvíte se rovněž, jak AF BKK dokáže jako jediná certifikovaná tiskárna v ČR spočítat uhlíkovou stopu výrobku. Své dovednosti možná rádi ozkoušíte na unikátním basketbalovém hřišti, jež bylo nově zbudováno na střeše hlavní budovy a dnes tvoří jednu z dominant původně průmyslových Vysočan.

Festival v Praze navštívilo v loňském roce více než 48 tisíc lidí; Praha patří spolu s dalšími 36 městy do celosvětové sítě Open House Worldwide. Patronkou a tváří festivalu je architektka Eva Jiřičná, která stála u zrodu festivalu Open House v Londýně a 20 let byla členkou správní rady.

Bližší informace o Areálu Podkovářská: kocvarova@podkovarska.cz

www.podkovarska.cz
www.federicodiaz.net
www.afbkk.cz

Těšíme se na vás!

Federico Díaz

Federico Díaz (*1971) je vizuální aktivista česko‐argentinského původu, který žije a působí v Praze. Vystavoval mimo jiné v Mori Museum Tokyo, ICA London, ZKM Karlsruhe, na Ars Electronika Linz, MASS MoCA, PS1 MoMA, Miami Art Basel, bienále ve Florencii, na 53. Biennale di Venezia, v Domě umění města Brna a na projektu též spolupracoval s Univerzitou v Cambridgi. V roce 2010 reprezentoval české umění na Světové výstavě EXPO v Šanghaji. V roce 2007 získal ve Florencii cenu Premio Internazionale „Lorenzo il Magnifico” za oblast digitálních médií. Od roku 2007 do 2014 byl vedoucím Ateliéru supermédií na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové.

Tiskárna AF BKK

Společnost AF BKK, s. r. o. byla založena roku 1994 a zabývá se kompletní polygrafickou výrobou, přičemž jádrem činnosti je archový ofsetový tisk za využití nejmodernějších technologií a vybavení. Součástí servisu stovkám spokojených zákazníků jsou i služby grafického studia Ardea sídlícího na téže adrese. Tiskárna AF BKK je držitelem certifikace FSC, CO2, Zelená firma.

Mňam TV

Mňam TV je česká celoplošná televizní stanice, která se od roku 2015 zaměřuje na vaření a životní styl. Kromě orientace na gastronomická témata zde svou show natáčí např. známá herečka a moderátorka Iva Pazderková.